Ovocné i krémové dorty pro děti

Krémy do dortů

Stracciatella krém

Ingredience: 375ml mléka, 1,5 lžíce Gustinu, 2 vanilkové cukry, 1,5 lžíce hladké mouky, 60g krupicového cukru, 50g čokolády na vaření, 50g Margot čokolády, 375g másla

Začněte tím, že si nalijete mléko do menší nádoby na vaření, do něj přidáte Gustin, mouku, vanilkové cukry, krupicový cukr a vše společně několik minut povaříte – mouku je možné přidávat přes sítko, pokud máte obavu, že by se mohly snadno vytvořit hrudky, se kterými pak už nebudete mít možnost nic udělat.

Po několika minutách vaření by vám měla vzniknout sladká kaše, kterou si necháte vychladit. Po vychladnutí si připravíte máslo, které změklé budete opatrně zašlehávat do uvařené směsi z mléka. Když je krém hotový, stačí už jen zamíchat na drobné kousky nasekanou čokoládu a nahrubo nastrouhanou Margot.

Žloutkový krém do věnečků

Ingredience: 125g krupicového cukru, 2 pudinky, 2 žloutky, vanilkový cukr, 125g másla, 500ml mléka

Oddělte si trošku mléka do misky, protože v něm musíte rozmíchat žloutky, pudinky a polovinu obou dvou cukrů. Zbytek mléka si přelijte do středně velké nádoby na vaření a pomalu začněte mléko zahřívat. Když je mléko vlažné, vlijte do něj rozmíchanou směs pudinku, cukrů a žloutků v mléce a nechejte povařit, dokud nevznikne hustší směs. Poté odstavte a nechejte několik minut zchládnout. Teď už stačí jen zašlehat změklé máslo do krému.

Čokoládový krém

Ingredience: 6 vajec, 240g krupicového cukru, 60g kakaa, 1 vanilkový cukr, 500g másla

Připravte si vodní lázeň a vedle do misky si dejte vejce, kakao a cukr, které budete nad vodní lázní pomalu šlehat. Šlehejte tak dlouho, dokud nezačne směs houstnout, to trvá asi 20 minut. Následně nechejte směs vychladit a mezitím si můžete vytáhnout máslo, které se bude po vychlazení zašlehávat do kakaového krému – máslo musí být změklé, aby se s ním dalo snadno pracovat.

Kávový krém

Ingredience: 2 velké lžíce turecké kávy, 350ml vroucí vody, 100ml mléka, 2 vanilkové pudinky, 1 lžíce polohrubé mouky, 250g cukru krupice

Ze všeho nejdřív si připravte kávu – klasický turek. Kávu tedy zalijte horkou vodou a nechejte minimálně 20 minut odstát, až poté ji pořádně přecedíte, například přes kávový filtr – nejlepší řešení, protože vám v kávovém roztoku nezůstanou žádné zbytky. Kávu dejte pomalu vařit a mezitím si vedle v misce rozmíchejte v mléce všechny suroviny, kromě másla. Když káva začne téměř vřít, stačí so ní nalít směs z mléka, která po několika minutách začne pořádně houstnout. Nakonec kávový krém odstavte, dejte vychladit a zašlehejte do ní změklé máslo.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Krémové dorty, Krémy do dortů a označen , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.