Ovocné i krémové dorty pro děti

Míša dort

Ingredience:

Na korpus: 4 vejce, 4 lžíce cukru moučka, 1 lžíce oleje, 4 lžíce polohrubé mouky, 1 lžíce kypřícího prášku do pečiva, 1 lžíce kakaa

Na náplň: 750g tvarohu, 200g másla, cukr podle chuti

Na polevu: 60g horké čokolády, 50g másla, 1 lžíce mléka

Postup:

Začněte tím, že si předehřejete troubu na 180 °C a oddělíte si žloutky od bílků.

Žloutky společně se lžící oleje a cukrem vyšlehejte do jemné pěny a do vedlejší misky dejte bílky, které vyšlehejte na sníh. K mouce přidejte prášek do pečiva, lžíci kakaa a společně smíchejte se směsí ze žloutků. Pořádně rozmíchejte a následně začněte pomalu přidávat sníh a míchejte tak dlouho, dokud vám nevznikne jemná pěna, která při sobě bude držet. Nalijte do kulaté formy vyložené papírem na pečení, vložte do trouby na 15-20 minut a po upečení nechejte pořádně vychladit. Mezitím se můžete pustit do přípravy krému a polevy.

Nechejte si pomalu rozpustit máslo, které následně postupně našleháte přímo do tvarohu s cukrem – cukr přijde nakonec. Krém dejte na horní část korpusu, který si necháte v kulaté formě, čokoládu společně s máslem rozpusťte ve vodní lázni, přidejte lžíci mléka a ihned po rozpuštění nalijte přímo na tvarohový krém. Míša dort je hotov a teď už zbývá jej nechat pořádně zatuhnout, ideálně přes noc – minimálně dvě hodiny v chladničce.

Komentáře jsou uzavřeny.